Registreeri kohe.
Häälimisringi alguseni on veel ainult:

päeva
tundi
minutit
sekundit

Ühine online häälimisringiga

ja avasta enda hääle maagia!

Häälimisring sobib sulle kui sa ...

… soovid oma häälele suuremat vabadust ja julgust

… soovid enda häälega sügavamat kontakti

… soovid lõdvestust ja rahu enda hääle tekitamisse

… soovid kasutada enda häält enda süsteemi puhastamiseks ja häälestamiseks

… kasutad häält aktiivselt igapäevaselt, aga tahad uuesti avastada enda hääle uuest vaatenurgast

Häälimisringi teemad

Hääleresonaatorid üle kogu keha, nendega ühendumine häälides, häälepaelad ja hääle süsteemid

  1. Vaba hääle tekitamine ja hingamine. Oma hääle tunnetamine oma kehas.
    Siseorganite puhastamine oma häälega, tšakrate häälestamine
  2. Keskkanali puhastamine oma häälega ja Toroidvälja häälestamine
  3. Südamehääle väljendamine
  4. Nimede häälimine (oma nime vastu võtmine ja aktsepteerimine)
  5. Vereringe, lümfisüsteemi ja hormonaalsüsteemi häälestamine häälimisega
  6. Pereliini ja esivanematega ühendumine häälega, energeetilise toetuse vastu võtmine
  7. Hingeperega ühendumine häälega, energeetilise toetuse vastuõtmine.
  8. Pudikeel/Valguskeel
  9. Uute soovitud programmide sisestamine hologrammi oma häälega
  10. Ennast toetavate mantrate loomine ja laulmine
  11. Enda hääle armastamine sellisena, nagu see kõlab (koos saba ja sarvedega). Häälestus ja integreerimine.33

Kontakt ja hind

Ring alustab veebruari keskel. Täpne aeg lepitakse kokku kõikide registreerujatega kooskõlastatult. Tõenäoliselt argipäeval, õhtusel ajal.

💜 Kord nädalas online grupikohtumine, kus koos häälime
💜 Üks tund kuni 90 minutit
💜 Igale osalejale üks individuaalteraapia (ringis osalemise hinna sees) alateadliku uskumuse leidmiseks, mis on  takistanud enesekindlalt häält tegemast või laulmast.
💜 Ringis osalemise hind: 95 eurot = 1 kuu. Kokku 285 eurot.

Lisainfot saab küsida:
💜 tel. 56645385
💜 email: mystiqmerlya@gmail.com
💜 email: merilinnou@gmail.com

Juhendaja Merlya

Olen muusik, terapeut ja koolitaja.

Olen õppinud:

  • Heliteraapia (Sound Healing) Hispaanias (https://harmonicsounds.com/)
  • Holistiline regressiooniteraapia 
  • Kristalliteraapia
  • EFT emotsionaalse vabastamise tehnika (Tron Enger III tase)
  • Teetatervendamine
  • “Valgus kätest” (Barbara Brennan School of Healing)
  • HHOS (Holographic Human Operation System)

 

Olen lõpetanud Muusikaakadeemia koorijuhtimise erialal ning pikalt juhtinud erinevaid koore, olnud noorusaastatel ka laste lauluõpetaja ja osalenud häälekoolitustel.

Praeguseks olen ise õppinud uuesti laulma pigem südamega, kui hääletehniliselt oma häält suunates. Samuti olen tegelenud oma sisemiste draakonitega, mis tekitasid minu häälele justkui sordiini ette. Kuigi olen saanud klassikalist hääleseadet oma elus 8 aastat individuaaltundides ja teinud koorijuhina hääleseadet ka teistele, kartsin ise oma häälega teiste ees esineda. Ma kartsin ennast oma häälega väljendada, uskusin, et see on nõrk ja kahvatu.

Aga kui me leiame üles enda väe ja sisemised ressursid, siis tekib ka julgus häält teha ning me saame lõdvestuda seisundisse, et see, kuidas minu hääl kõlab ongi imeline ja ainulaadne. Ma ei pea seda kuidagi “voolima”. Hääl hakkab iseenesest helisema, kui me keskendume oma südamesagedusele ja avame oma sisemise kanali.

Mida me häälimisringis teeme?

Igal tunnil toimub sissehäälestus, ehk lühike juhendatud meditatsioon ja sissejuhatus antud tunni teemasse ning seejärel skännime oma häälega vastavat süsteemi, vaatleme millised taipamised, tunded, tajud üles kerkivad ja mida nendega edasi teha. Iga tunni lõpus toimub väike kogemuste jagamine (väga soovituslik, aga ei ole kohustuslik). Seega, igal tunnil me häälime, toonime ja vahel ka laulame.

Kuna hääl on väga intiimne osa meist ja tihti on inimestel just häälega seoses tekkinud häbitundeid ja sügavat haavatavust, on esialgu võimalus neil, kes soovivad; osaleda zoomis nii, et mikrofon on vaigistatud. Kuid aja jooksul, kui enesekindlus kasvab, osalevad kõik oma häälega kuuldavalt grupitöös.

Kui soovid oma häälele anda enam elujõudu, või soovid, et tahaksid hakata laulma kas endale või ka avalikult teistele, siis see grupp on hea stardipunkt, kust alustada ome hääle lahti kodeerimiseks.

Häälimisringis saad oma hääle kaudu esile tuua oma autentse mina. Heli tegemine loob ühenduse iseendaga. Oma häälega koged selle jõudu, kes sa oled. Sinu hääl ühendab sind iseendaga, teistega ja jumalikuga. Hääl on instrument, mille kaudu sa suhtled maailmaga ja ka iseendaga. See on sinu enda orgaanilise heli leidmine. Sinu hääle tervendamine võib olla osa suuremast traumast paranemise protsessist.

Osalejate tagasiside

Tarvo

Minu kogemus häälimisringides oli Positiivne, kui nii võiks üldse öelda. Iga kord oli veidi erinev ja ergutas erinevatel viisidel. “Grupi väli” ehk üksteise tunnetamine oli väga tugev, olenemata sellest, et osalesime Zoomi teel.
Õppisin sellest kursusest, et:
– Häälimine on väga võimekas tööriist endaga parema kontakti saamisel. Peale teatud aega nt. 20-30 min. häälimist on armastuse tunne enda vastu kordades suurenenud.
– Minu tavapärane rääkimise hääl on minu laulmise hääl ehk need ei ole erinevad vaid sarnased hääled.
– Tunnetus ja lubamine on kõige alus, mõttetegevus on segav faktor ja häälides on väga lihtne näha, kus sektoris parasjagu viibin.
– Häälekojad ja kus nad asuvad ning kuidas neid kasutada.

Tänu kursusel osalemisele muutusin rahulikumaks ja kogesin üsna mitut “breakthrough’d” endaga parema kontakti saamisel. Taipasin, et pehme hääl võib olla sama võimas/vali kui pingutatud heli. Kogesin, kui erinevaid hääli ja helisid minu seest võib välja tulla. Selle kursusega tasub liituda, kui soovid endaga peremat kontakti leida, meelt rahustada ja rõõmu tunda sellest kui palju rahuldust helide tegemine ja häälimine meile pakkuda võivad!

Katri-Liis

Leidsin selle töötoa (või õigem oleks öelda, see töötuba leidis minu) täiesti intuitiivselt, ja sain palju uusi tööriistu, mis sobivad just minule ja mu praegusesse elustaadiumi väga hästi. Oli oluline, et igaüks sai olla selline, nagu oli, ja kõikide häälte tegemine ja tunnete kogemine oli lubatud, turvaline ja hoitud.
Häälimine avas ja õpetas erinevaid meditatiivseid ja tervendavaid seisundeid iseenda jaoks. Mul olid algul oma kahtlused ja kõhklused, sest kuigi olen häälega tegelenud palju, saan alles nüüd aru, kuivõrd ”raamis” ja sisseõpitud viisil olen harjunud seda tegema. Kuigi see sisseõpitud viis ühelt poolt andis mulle teatud turvalisust ja kindlustunnet ”ma ju oskan ja tean, kuidas oma häält kasutada”, siis tegelikult samal ajal hoopis hoidis minu häält samuti ”raamis”, ehk mitte vabana. Üllatusin, kui palju ebakindlust sellega seoses endas leidsin. Samas jälle kogesin, et selle ja teiste erinevate nö. ”negatiivsete” tunnete märkamine ja lubamine ei ole ”maailmalõpp”, leidsin hoopis kergendustunde ja palju rohkem rõõmu, kui julgesin seda teha.
Tulemusena pärast kursust minu hääles muutus miski, vabanesin uskumustest ja piirangutest iseenda ja oma hääle suhtes, kuigi arvasin, et neid enam väga pole.
Üks muutus, mis tuli tänu häälimisringis osalemisele, on see, et ma ei pööra enam nii suurt tähelepanu sellele, et ”mis teised minust arvavad”. Mäletan, et käisin selle sama etapi läbi häälimisringis, ehk mingil hetkel rühmas olles oli raske ennast väljendada, lihtsalt ei tulnud häält välja, ja minus oli selline üleüldine suur pahurus ja vastuseis. Rühmas oli õnneks seda turvaline kogeda ja lubada endal sellest läbi minna. Teisel pool vastuseisu tundsin kõigepealt kergendust, aga siis märkasin, kui palju suurem, vabam ja huvitavam oli mu hääl, millest ma teadlikki polnud. Seega õppisin ennast paremini tundma ja mõistma. Poleks uskunudki, et on võimalik selline suur muutus. Samuti sisemine rahu kasvas. Olen kasutanud harjutusi ka väljaspool häälimisringi, nii enda jaoks kui lausa oma tööelus.
Selle töötoa kaudu on võimalik kogeda täiesti uut maailma ja saada ühendus iseenda sisse peidetud tervendavate omadustega, seda kõike oma hääle kaudu. Sain juurde vabadust olla see, kes ma tegelikult olen. Tundsin, et mu hääl kannab mind.
Samuti oli huvitav kogeda rühmaga koostööd ja rühma sünergiat, tundus et 1+1 pole 2, vaid lausa 10. Oli fantastiline kogeda oma häält osana meie kõikide häälte poolt tekitatud ”voolust” ja sellele lisaks tunda erinevaid harjutusi ja nende mõju oma kehas. Oli väga huvitav ja oluline kuulda teiste kogemusi, õppisin neist palju, ja meist moodustus oma turvaline rühm, tundus, et me ei tervendanud pelgalt iseennast, vaid ka üksteist läbi ühise häälimise. Arvan, et seetõttu kursuse mõju oli kordades võimsam, kui oleksin teinud seda kõike üksinda.
Merlya kogemus meditatsioone, maandusi ja erinevaid instrumente intuitiivselt häälimistega siduda loob sooja ja turvalise koos häälimise ja oma hääle avastamise õhkkonna. Ta on väga toetav ja inspireeriv juhendaja!

Ene

Kogemus oli teraapiline, avardav enda tundma õppimise osas, korralik väljaõpe vastupanule mitte alla andmise suhtes.
Õppisin ennast tundma. Kus annan hinnanguid, kus tahan põgeneda, kus hoian tugevat kontrollipidurit, kus on peidus potentsiaal jne.
Tunnen, et peale kursust olen rahulikum, enesekindlust on rohkem, sest läbi häälimiste ja enda piirangute nägemise toimus mingi aktsepteerimine, et jah, nii on hetkel, jah, mul on need ja need blokeeringud ning siit saab ainult edasi minna. Enam ei ole ärevust ega ärritust, et häälimine on minu jaoks probleem. See tundub nüüd isegi naljaks ja põnev, et kuhu ja kuidas siit saab edasi liikuda. Tunnistades ja omaks võttes oma piiranguid on samuti vabastav kogemus ning mis siis veel saab, kui piirangud vabanevad? See teebki asja põnevaks.
Taipasini, et piirangu tunnistamine toob kerguse ja et hääle vaba kasutamine on üks olulisemaid iseendaks olemise ja loomise voolamise tööriistu minu jaoks.
Üks häälimiskord, kui kogu protsessi vastu oli tohutu vastupanu ning olin juba loobumas, kui kellegi häälimisviis mu tähelepanu haaras ning mind vastupanust läbi lükkas. Sel korral ma võtsingi vastu kõik blokeeringud häälimise suhtes, naerdes end läbi sellest raskusest. See protsess tuletas mulle meelde minu üksolemist naeruga, mis on samuti hääleline väljendus ja mille olin unustanud.
See kursus sobib hästi, kui on probleeme hääle kasutamisega, kui on välja kujunenud arusaam, et hääle kasutamine tähendab nn ilusat laulmist, siis sellel kursusel osalemine võiks olla kohustuslik. Eriti “peab ilusti laulma” diagnoosiga inimestel. Sellest piiravast uskumusest vabanemisega saab alata tõeliselt vaba laulmine. Kuna ilusti laulmise piirang paneb ka korralikult hinnanguid andma, siis siin kursusel näeb väga ausalt enda suhtumist teiste osalejate osas.

Diana

Need üksikud tunnid, mis osalesin ja ülejäänud, mis järele kuulasin on olnud igati positiivne kogemus. Mõistsin, et olen väga kinni nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt.Taipasin, kui katki ma olen. Sain aru, et vägisi häält tehes, see ei helise. Meeldejäävaimad olid need hetked kui sain tunda hinge helinat, kui süda laulis. Iga inime võiks seda kursust kogeda, et mõista kus ta on oma elus.

Elle

Ma väga tänan selle hoitud ruumi eest mida sain häälimisringis kogeda ja tänu kõikide erinevate huvitavate võimaluste eest häält kasutada.
Kasutan häälimist igapäevaselt hommikuse võimlemise juurde, kui tunnen, et olen mingisse kohta kinni jäänud, töö vahel, et pingeid maandada. Päris nii pole, et kõigi kuuldes ja igal ajal, aga olen palju julgem. Tunnen, et läbi häälimise olen loonud endasse ruumi uuteks võimalusteks.
See teekond kestis 3 kuud, aga minu sees on tunne nagu oleksime pikka aega koos rännanud.

Häälest põhjalikumalt

Hääl peegeledab meile informatsiooni meie keha ja kehaväljade erinevate tasandite kohta ja sellega on võimalik kergesti leida üles energeetilised turbulentsid, mis meie energias on.
Hääl on üks parimaid enesetervendamise vahendeid, kuna see on igaühele kättesaadav ja see töötab vibratsiooni põhimõttel.

Teadlased on avastanud ja tõestanud, et me saame väga edukalt mõjutada oma DNAd sõnadega, kuid kui lisada siia veel taotlus ja võimendada oma enda lauluhäälega vibratsiooni, on võimalik ennast ümber programmeerida selles suunas, mida ise soovid.

Olles lubanud endal oma emotsionaalseid probleeme, hirme ja piiranguid oma heli kaudu läbi elada, suudad neid paremini aktsepteerida osana sellest, kes sa oled. Selle tulemusena tunned kergendust ja taasühendumist oma tõelise minaga. Oma hääle kasutamine sellisel võimsal viisil aitab sul anda maailmale suurema panuse, sest sa ei karda enam lasta oma häälel – iseendal – kõlada. Saad lihtsalt leida oma tõelise hääle ja iseenda autoriteedi.


Hääl on vibratsioon, see on hinge peegeldus, see on võimendatud hingamine. Hingamine liigub läbi teie häälepaelte ja seal tekkiv heli kajab läbi kõigi teie keha luude.

Heli liigutab energiat läbi keha. Oluline on viia tähelepanu mitte oma helide hindamisele, vaid tunnetada neid ja lasta neil olla täpselt sellised, nagu nad on, ilma proovimata midagi muuta või parandada.
Häälimisringis me nihutame tähelepanu fookuse välismaailmalt oma sisemisele kogemusele

Häält võib pidada tervendavaks vahendiks, kuna see on otseselt seotud keha resonantsiga. Me võime mõelda oma häälele kui helihargile, millega end häälestada, ja kasutada seda sisemise tervenemise viisina meie tekitatud vibratsioonide ja helide kaudu. Heli kasutamine on peen energiateraapia, mis võib aidata ravida emotsionaalset või füüsilist stressi.

Heliteraapia võimaldab sul sisemist mina jälgides lahendada sisemisi emotsionaalseid probleeme. Sinu alateadvuses toimuvad mõtteprotsessid, millest sa ei pruugi teadlik olla, ja heliteraapia aitab sul neid tundma õppida. Nende alateadlike mõtetega helide abil ühenduse loomine võib olla väga vabastav, kuna sageli on raske teatud elusündmustest rääkida või neid isegi teadlikult tunnistada, nii et me oleme need enda eest ära peitnud. Helivibratsioonid aga toimetavad pehmelt ja õrnalt vibratsioonidega, mis on turbulentsed või ei ole joondunud sinu tahtega, või vajavad veidi häälestamist.

Ümisemine on paljude inimeste jaoks kõige vähem hirmutav enesetervendamise vahend, kuid annab võimsa efekti. „Kõikidest paljudest tervendavatest helidest, millega olen töötanud, leian, et ümisemine on kõige tõhusam, sest see on nii kaasav – ümiseda saab igaüks. Füsioloogiliselt vähendab ümisemine pulssi, hingamist ja vererõhku. Vabaneb palju erinevaid kasulikke hormoone ja kemikaale, sealhulgas endorfiine, oksütotsiini, melatoniin ja lämmastikoksiid, lisaks stimuleerib ümisemine vagusnärvi, mis vähendab põletikku ja suurendab immuunsust.” ütleb Jonathan Goldman, raamatu The Humming Effect autor.


Meie hääled võivad toetada palju enamat kui funktsionaalset suhtlust. Kui hakkame arendama oma häälega intuitiivsemat suhet, võib meie rääkimise, emotsioonide ja laulmise toon ja tekstuur muutuda meie mõtete ja tunnete ilminguks.

Häälega häälestamine võib olla meie vaimse, füüsilise ja emotsionaalse tervise võimas diagnostikavahend. Kui tunneme end avatud, takistusteta ja vabana, voolavad meie hääled nagu jõgi, ilma takistusteta, ebakindluseta ja igaühele ainuomasel viisil.

Ühiskond, kus me kasvame, ja keskkond, kus me kasvame, mõjutavad seda, kuidas me oma instrumente – keha ja häält – kasutame. See võib ilmneda selles, kuidas me räägime, kas meie hääl kõigub või praguneb, kas me räägime väga valjult ja see avaldub isegi meie kõnetempos. Kõik need muutujad näitavad, mida me rohkem vajame või mida meid kutsutakse avaldama.

Isegi kui meid on valesti mõistetud, või näiteks tõrjutud, või kui meile ei ole antud ruumi oma kogemuste täielikuks väljendamiseks, võib see häirida hääle vaba liikumist.

Hääle allasurumine või selle liiga jõuline kasutamine võib tekitada emotsionaalseid ja füüsilisi häireid. Inimkeha toimimine sõltub vere, õhu, hormoonide ja energia ringlusest. Kui ringlus ühes süsteemis on takistatud, võib see tekitada häireid kogu süsteemis. Need häired võivad avalduda ebakindluse, ärevuse, pettumuse, enesekindluse, enesepõlguse ja muude raskete emotsioonidena.

Inimesed on sageli šokeeritud sellest, kui lihtne on oma häält nautida, kui lihtne võib olla enesekindlusele pääsemine ja nende elus ja suhetes sõnavõtmine. Aja jooksul see enesekindlus kasvab.
.
Kui tunnete, et teil on raske vabalt rääkida või te muudate mingil moel oma loomulikku häält (see on äärmiselt tavaline nähtus, millest enamik meist isegi ei tea!) või kui märkate, et teie hääl muutub kergesti väsinuks või valulikuks, on mitmeid asju, mida saate teha, et alustada oma hääle tervendamist.

Iga keha on maagiline instrument, millel on jõud juhatada meid tagasi selle juurde, kes me oleme. Mida sa oma kehas tunned kui teed häält, kui lased oma häälel kõlada?

Ära kuula oma häält: tunne seda. Leia mis tahes heli, mis tundub hea või haarab sinu mõtteid ja emotsioone. Jäta kõrvale mured selle pärast, et kõlad rumalalt, ja anna endale luba tunda oma pilli. See on hääle paranemise kõige olulisem samm. Tervendamispraktikad võivad olla lihtsad ja selleks – enda kõige haavatavamate osadega taasühendamiseks ja neile sära andmiseks – on parem mitte üle mõelda.

Kõigi aegade jooksul pole kellelgi kunagi sellist häält nagu sinu oma. Hääl ei ole ainult see, kuidas sa kõlad, vaid ka see, kuidas sa maailmas lood. Hääl on seotud kõigega, mida teed.

Minu hääle lugu

Ma olen üles kasvanud muusikute peres. Juba varakult hakkasin laulma ja ka klaverimängu hakkasin õppima juba enne kui läksin kooli.
Viisipidamine tuli mulle üsna varakult iseenesest, ma nautisin laulmist, osalesin erinevates koorides ja esinesin ka nii solistina kui väikestes ansamblites. Õppisin muusikakallakuga koolis ja lisaks käisin muidugi ka muusikakoolis. Mul olid kõik võimalused ja kõik eeldused olla laulmises väga professionaalne.

Hiljem läksin õppima koorijuhtimist ja selle erialaga kaasneb ka iganädalane individuaalne hääleseade (kokku 8 aastat),  üpris intensiivne koorides laulmine ja ka hääleseadete tegemine ise mitmete erinevate kooride lauljatele. Võiks arvata, et laulmine on mul käpas.

No põhimõtteliselt ongi, aga ma pean tunnistama, et ma tegelikult olen olnud oma häälega äärmiselt ebakindel juba vähemalt teismelise east alates. Mu häälelel ei ole iseenesest olnud suurt midagi viga, ta on olnud ilus ja õrn ja kuna mul on seljataga väga põhjalikud teadmised ja oskused muusikateooriast, siis on alati minu tugevus olnud ka intonatsiooniliselt puhtalt ja täpselt laulmine. Aga… mu hääl oli ikka alati veidi nõrk. Ma võisin hästi kõlada, kui laulsin üksinda, aga nii kui keegi teine ka mu kõrval laulis, jäi minu hääl kohe kahvatuks ja tuhmiks. Jõuetuse tunne tekkis, kui laulsin.

Kui ma olin noorem, arvasin, et see tulenes sellest, et olen lapsena palju põdenud larüngiiti, mis mõjub häälepaeltele ja nõrgestab neid. Ma leppisingi selle teadmisega, et mu on hääl nõrk, sest larüngiit nõrgestas mu häälepaelasid, järelikult on see füsioloogiline probleem ja ma ei saa sinna eriti midagi teha. Nii ma arvasin. 
Alles kümneid aastaid hiljem, kui hakkasin õppima erinevaid teraapiaid, et saada terapeudiks, hakkasin mõistma, et tegelikult ei ole minu hääletekitamise “probleem” füsioloogiline, vaid hoopis mentaalne. Aga kuigi ma sain sellest teadlikuks, ei osanud ma ikkagi sellega midagi eriti peale hakata.

Kui ma sünnitasin oma kolmandat last, oli sünnitus ise suhteliselt kerge ja ma ei saanud mitte mingisuguseid valuvaigisteid, ega abivahendeid. Ja siis juhtus see, mis hiljem sai minu ilmutuseks minu enda suhtes 🙂 Ma hakkasin sünnitusel automaatselt väga valjuhäälselt laulma, ehk häälima, et ise oma valu vaigistada. Mul oli meeletu sisemine sund seda teha ja mitte üks jõud ei oleks saanud mind selles takistada, kui oleks tahtnud. Õnneks keegi ei püüdnudki mind  takistada ja nii kajas minu häälest kogu haigla (sest seinad olid õhukesed). See oli selles mõttes laulmine, et ma liigutasin oma häält üles-alla, aga pigem oli see toonimine, sest sõnu ma ei kasutanud. Ja pigem meenutas see ooperilaulmist, kui poplaulmist. Mis on aga oluline – see töötas! See pani paika mu hingamise, mida enne püüdsin nii järjekindlalt jälgida ja üllatus, üllatus, see vaigistas mu valu suurel määral ja see aitas mul iseendaga toime tulla. Nii kui katkestasin mõneks hetkeks laulmise, muutus valu intensiivsemaks ja nii ma siis muudkui häälisin, sest see oli imerohi sünnitusvalule. Ja see oli nii tervislik, toetav ja kättesaadav vahend. 😀
Ka mu abikaasa, kes oli sünnituse juures kaasas, ütles, et ta ei ole sellist häält minu suust veel kunagi kuulnud (kuigi oleme koos laulnud ansamblites ja ta on ka laulnud minu juhatatud koorides) – nii võimas, nii rikas, nii loomulik.

Jah, see oli minu jaoks ahhaa hetk, et see sordiin, mida ma arvasin, mu hääle peal olevat, oli puhtalt mentaalne. Mentaalne sordiin :). Sest sünnituse ajal mu meel lülitas ennast välja ja tal ei olnud aega tegeleda selle vana mõttega, et minu hääl on ju nõrk. Tuli välja, et füsioloogiliselt see nii ei olnudki.

Ka peale seda sünnitust jätkus veel mõnda aega see, et ma sain küll aegajalt enda häälega kontakti, aga nii kui tuli esinemine, kus ma pidin laulma midagi üksinda, tuli see sordiin peale, lima tuli häälepaeltele ette ja see katkes lihtsalt x-ajal, ehk kõige ebasobivamal ajal, nii et see oli näiliselt minu kontrolli alt väljas. Teisisõnu, ma ei teadnud, mida peale hakata selle ennast vähendava uskumusega, mis oli kuskil sügaval mu alateadvuses peidus.

Heliteraapiat õppides Hispaanias, sain taaskord oma häälega sügava sisemise kontakti. Taipasin kuidas mul olid laulmisel aktiivsed ülemised tšakrad, aga alumisi tšakraid ma laulmisesse ei kaasanud ning seetõttu ei tundnud laulmisel ajal eriti kontakti oma kehaga (mis on laulmise juures üks üsna oluline aspekt). Laulmine oli minu jaoks puhtalt häälepaeltega seotud, veidi ka peaga, kuna kasutasin palju pearesonaatoreid. Nii et mul ei saanudki olla mingit jõudu hääles, sest ma kasutasin süsteemist võibolla kolmandikku. 

Läbides palju teraapiaid (mitte vaid laulmisega seotult), mõistsin aga, kui oluline on lauldes tunnetada kogu oma keha. Jah, hääleseades ju räägitakse ka sellest, kuidas kehale on vaja toetuda ja pööratakse suurt rõhku ka hingamisele, aga ma sain uutmoodi kontakti sellega, mida tähendab laulmine läbi keha ja läbi tunnete.

Laulsin ansamblis, kus me tihti lindistasime oma esinemisi ja alati kui neid tagantjärgi kuulasin, tundsin oma hääle suhtes piinlikkust. Ma olin ju õppinud professionaalselt muusikat õppides, millised on “õiged stiilid”, milline on õige, tunnustatud laulmine, hääle tekitamine, õiged suu asendid, keha asendid, õige mõtlemine jne.

Aga ühel hetkel käis minu sees lihtalt üks krõks läbi ja ma taipasin, et sellline, nagu mu hääl loomulikult, iseenesest on, ongi täiuslik. Kui ta teeb mõne krõksu või jõnksu, siis see on täiuslik, kui tal on kahin või väike metalne kõrin sees, siis see ongi täiuslik. Laulmise juures on kõige olulisem laulda südamest ja tunda tunded läbi.

Ma mõtlesin, et see õrn hääl, ongi minu tugevus. Ma hakkasin kuulma oma hääles helisemist ja sillerdamist. Ma lõpetasin muretsemise, kuidas mu hääl kõlab teistele, viisin tähelepanu sellele, mida ma tahan öelda, jagada, edasi anda ja viisin tähelepanu südamele, ka füüsilisele südamele, kui ma laulsin.

Ja siis tuli vabadus. Tuli enda hääle aktsepteerimine. See, nagu see praegu kõlab, ongi täiuslik. Ka rääkides. Ja see kandus minu häälde. See kummaline soga häälest kadus, kuna ma sain oma mõtte selgeks, kuna ma muutsin oma uskumust enda hääle kohta. Ma lihtsalt laulan, nii nagu lapsed lihtsalt laulavad, sest neil on tunne, et tahaks praegu laulda. See ei erinegi väga rääkimisest ju. Lihtsalt, lauldes me liigutame veidi enam erinevaid helikõrgusi, kui rääkides.

Seega, ma ei ole kindel, et ma oma häälega suudaks täis laulda suure kontserdisaali, või üle laulda sümfooniaorkestrist ilma mikrofonita, nagu treenitud ooperilauljad, aga see ei olegi oluline, sest minu hääle tugevus on tema õrnus. See helisev hääleke, mis kannab minu südame sagedust, võib luua muutusi ja transformatsioone ka teiste südametes. Ja see on minu jaoks oluline.

Nüüd tahangi näidata kõigile kui imelised on nende hääled sellisena nagu need on. Tihti läheb laulmine iseenesest paika kui me leiame enesekindluse ja suudame endale toetuda. Valehäbid, mis on seotud ennast häälega väljendamisel on kõik ära õpitud lapsepõlvest või nooruspõlvest, tänu saadud hinnagutele, sest looduslikult saavad laulda kõik, kes saavad rääkida ja ümiseda.